Gardrops'a Ücret Öder Miyim? | gardrops

Gardrops'a Ücret Öder Miyim?

Gardrops’ta %0 komisyon ile giymediklerinizi hemen paraya çevirmek tamamen ücretsizdir. Komisyon olmadığı için daha uygun fiyata, daha çok ürün satabilirsiniz. Kazancınızın hepsi tamamen sizin olacaktır. Gardrops - PTT işbirliği ile ürünlerini alıcılara indirimli olarak kargolayabilirsiniz.


  1. Kargo Nasıl Gönderilir? Kim Öder?

  • Kargo masrafını ödemek satıcının sorumluluğudur. Alıcı için Kargo Bedava olduğundan, satıcı daha çok ürün satabilir.

  • Gardrops-PTT anlaşması ile 12,50 TL yerine sadece 2,99 TL’den başlayan fiyat ile kargo gönderilir. Ürün cinsine ve fiyatına göre kargo bedeli birkaç TL artabilir.

  • Gardrops üyeleri kargo gönderirken adres bilgisi yazmakla uğraşmaz:  Sadece Gardrops sipariş numaralarını PTT gişe görevlisine vermeleri yeterlidir.

  • Gardrops-PTT anlaşması ile kargo masrafı Gardrops cüzdanınızdan PTT’ye iletilmektedir. Böylece, PTT şubelerinde ödeme yapmak gerekmez.

  • Satıcı olarak, eğer kargoyu Gardrops-PTT anlaşması ile göndermeyi tercih etmezseniz, seçeceğiniz herhangi bir kargo firması ile ilgili firmanın kargo bedelini ödeyerek gönderim yapabilirsiniz. Bu durumda, cüzdanınızdan otomatik olarak PTT’ye iletilen kargo bedelinin iadesi için, Canlı Destek üzerinden müşteri hizmetlerimize bilgi vermeniz gerekir.

  • Kargo gönderimi sırasında oluşabilecek herhangi bir problemde, Gardrops Kargo Destek Hattı üzerinden bize ulaşabilirsiniz: 0552 247 5507 Bu hat hafta içi 10:00 – 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

 

  1. Neden Kargo Masrafını Satıcı Öder?

  • Alıcı için Kargonun Bedava olması caziptir. Bu sayede satıcı daha çok ürünü, daha kısa sürede satabilir.

  • Unutmayın. Gardrops’ta komisyon yok! Farklı siteler 100 TL’lik bir satış için 15-20 TL komisyon alırken, Gardrops satıcıları sadece indirimli kargo bedeli öderler. Yani Gardrops ile diğerlerine göre ayda ortalama 150-200 TL daha fazla para kazanırlar.

 

 Gardrops -  PTT anlaşması ile kargo gönderimi için satıcının ödediği  indirimli kargo fiyatı, satılan ürünün cinsi, büyüklüğü ve fiyatına göre değişiklik gösterebilir. Mevcut indirimli kargo bedeli listesi aşağıdaki gibidir:

15 TL’ye kadar 2,99 TL

16-20 TL için 3,99 TL

21-30 TL için 4,99 TL

31-70 TL için 5,99 TL

71-90 TL için 6,99 TL

91-100 TL için 7,99 TL

101-300 TL için 9,99 TL

300 TL üzeri Kargo ücreti alınmaz. %5 kredi-banka kartı işlem ücreti tahsil edilir.