Bilgi tabanı | gardrops

Güven ve İade Politikası

Gardrops Güvenli Alışveriş Sistemi

* Satıcının orijinal olduğunu belirttiği bir ürün size ulaştığında orijinalliğine dair emin olmadığınız durumlarda, Gardrops müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz üzerine gerekli inceleme yapılacaktır. Ürün orijinal değilse, satıcısına geri gönderilir ve paranız iade edilir. Böylece satıcının ürünü doğru tarif etmesi garanti altına alınır. Gardrops’ta tüm açıklamalar, yazışmalar, bilgiler üyemiz tarafından silinse bile güvenlik amacıyla kayıt altında tutulur.

* Beden uyuşmazlığında ürünün beden etiketi dikkate alınır. Lütfen satın almadan önce gerekirse ölçülerini sorarak bedenden emin olunuz. Ürün Gardrops üzerinde ve açıklamalarda beyan edildiğinden farklı gelirse veya kusurlu ise iade hakkı mevcuttur. Beden uyuşmazlığı, ürünü beğenmeme vs. durumları ise satıcının insiyatifindedir. Satıcı ile yorumlar üzerinden iletişime geçerek iade onayı alınması ve durumun Gardropsa bildirilerek Gardrops müşteri hizmetlerinden de onay alınması gerekmektedir. Satıcı onayı ile gerçekleşen iadelerde iade kargo ücreti alıcıya aittir.

* Onay alınmadan gerçekleşen iadelerde satıcı ürünü teslim almak istemiyor ise mutlaka bize mail üzerinden bilgilendirme yapması gerekmektedir. Onaysız iadelerde alıcının iade talebi geçersiz olacak ve ürün alıcıya tekrar geri dönecektir.

* İkinci el ürün, iki kullanıcı arasındaki anlaşmaya ve ilanda belirtilen niteliklere uygun ve ayıpsız ise ve herhangi bir iade talebi olmazsa; ikinci el ürün talep eden kullanıcı, ikinci el ürün bedelinin, ikinci el ürün sahibi kullanıcının hesabına transferi için siparişe ''Teslim aldım'' onayı vermesi durumunda ikinci el ürünü iade hakkı ortadan kalkar.

* İkinci el ürün talep eden kullanıcı, ikinci el ürünü yanlış/farklı, eksik ve belirtilenden farklı olarak büyük hasara sahip olması durumlarında iade edebilir. Fakat Gardrops'ta sadece ikinci el ürün satışı yapılıyor olması sebebiyle, salt mutat kullanımdan doğan ve tahmin edilebilir yıpranma/hasar iade sebebi sayılmaz.

* İade koşulları oluşmuş ise ikinci el ürün talep eden kullanıcı; teslim gününü takiben 24 saat içinde ikinci el ürünü, ikinci el ürün sahibi kullanıcıya iade etmek istediğini Gardrops’a bildirerek ürün iade sürecini başlatmakla yükümlüdür.

* İkinci el ürün kargoya verilmeden, ikinci el ürün talep eden kullanıcı tarafından sipariş iptal edilebilir. Böyle bir sipariş iptali gerçekleştiğinde Gardrops; ikinci el ürün sahibi adına tahsil ettiği ikinci el ürün ile ilgili bedelden %10 komisyon kesintisi yaparak kalan tutarı ikinci el ürün talep eden kullanıcıya iade eder.

* Gardrops üzerinde gerçekleşen, iki kullanıcı arasındaki ikinci el ürün el değiştirme sürecinin herhangi bir aşamasında ve her ne sebeple olursa olsun Gardrops'un hiçbir sorumluluğu ve yükümlülüğü bulunmamaktadır. Kullanıcıların böyle bir durumda Gardrops’tan hiçbir (Para iadesi, sipariş iptali gibi) talebi olamaz. 

* İkinci el ürün sahibi kullanıcı, ikinci el ürün ile ilgili tüm hukuki sorumluğunun kendisine ait olduğunu, Gardrops'un ikinci el ürünün elden çıkarılması aşamasında, hiçbir sıfat altında, kendisiyle doğrudan veya dolaylı ilişki içinde olmadığını kabul eder.

* İkinci el ürün sahibi kullanıcı, elden çıkarmak istediği ikinci el ürünün, kullanıcı sözleşmesi hükümlerince belirlenen veya Gardrops'un destek/yardım bölümünde belirtilen kullanımına ilişkin kurallara aykırı olmadığını, yürürlükteki mevzuata uygun olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

* İkinci el ürün sahibi kullanıcı, ikinci el ürün talep eden kullanıcının kendisine gönderilmesi için Gardrops’a ilettiği ikinci el ürün ile ilgili bedelin, Gardrops’un KDV dahil %20 Hizmet bedeli kesildikten ve ikinci el ürün talep eden kullanıcı işlemi onayladıktan sonra, ikinci el ürün sahibi kullanıcının Gardrops'a bildirdiği banka hesabına havale edileceğini; bu süreçte, alınan bedel üzerinde, Gardrops'un kendi adına hiçbir işlem ve tasarrufta bulunmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

* İkinci el ürün sahibi kullanıcı, ikinci el ürünü elden çıkarma aşamalarında, ikinci el ürün talep eden kullanıcının ve üçüncü şahısların doğacak her türlü zararından tek başına sorumlu olduğunu ve işbu sözleşmede belirtilen yükümlülükleri yerine getirmemesinden dolayı ikinci el ürün talep eden kullanıcı ve hak sahipleri tarafından ileri sürülecek tüm talep ve davalardan doğacak olan hak ve alacaklar ile masraf ve avukatlık ücretlerini karşılayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Gardrops’un aleyhine ikinci el ürün talep eden kullanıcı ve hak sahipleri tarafından gelecek olan tüm davalardan doğacak olan avukatlık ücreti, tazminat ve diğer sair taleplerini ikinciel ürün sahibi kullanıcıya rücü etme hakkı her zaman mevcuttur.

* Dükkan sahibi, üretici, tedarikçi veya benzeri bir tacir/esnaf gibi, temsili bir ürün resmi koyularak, bir ilan üzerinden birden fazla aynı nitelikli ürünün satışı yapılması ve bir ilan üzerinden birden fazla ürün siparişi alınması yasaktır. Her bir ilan sadece bir adet ikinci el ürüne yönelik olmalıdır. Bu maddeye aykırı davranan kullanıcı tespit edilebildiği takdirde üyeliğine son verilir. Aynı ilan altında birden fazla ürün alındığı tespit edilirse hiçbir şekilde iade kabul edilmez.

* Kullanıcı, ikinci el ürünü talep etmesiyle, ikinci el ürün açıklamasını ve ikinci el ürün sahibi kullanıcı tarafından belirlenmiş şartları ve usulleri de kabul etmiş sayılır.

* Kullanıcı kendisine tanınan sorun bildirimi süresi(24 saat) içerisinde Gardrops'a herhangi bir bildirimde bulunmaz ise Gardrops; kullanıcı adına siparişe onay verme ve ikinci el ürün sahibine ürün ücretini aktarma hakkına ve yetkisine sahiptir.

*İkinci el ürün talep eden kullanıcı iadesinin kabul olması durumunda İkinci el ürün sahibi kullanıcıya ürünü 2 iş günü içerisinde göndermekle ve gönderim yaptığını Gardros' a bildirmekle yükümlüdür. Bildirim yapılmadığı durumda Gardrops' un iade talebini geçersiz kılma ve siparişe onay verme hakkı bulunmaktadır.

* Gardrops kuralları gereği mağaza etiketi(iç etiket değil)  taşımayan iç çamaşır ürünleri tarafımızdan kabul edilmemektedir. Site içerisinde az sayıda da olsa benzer yöndeki ürünlerin tespit ve müdahale çalışmaları ilgili ekibimiz tarafından sürdürülmektedir. İç çamaşırı ürünlerinin satın alma işlemi gerçekleştikten sonra hijyen açısından zararlı olması nedeni ile hiç bir şekilde ver şartta iadesi kabul edilmemektedir.

* Gardrops'ta yalnızca kadın, çocuk aksesuar ve kıyafetleri satılmaktadır. Bunun dışında ki ürünler konsept dışı sayılmaktadır ve satışı gerçekleştiğinde iadesi kabul edilmemektedir.

*Gardrops kullanım koşulları uyarınca tek ilan altında birden çok ürün alımı ve satışı yasak olduğundan tek ilan altında birden çok ürün alınması-satılması durumunda iade talepleri değerlendirilememektedir.

* İkinci el olarak alınan ürünlerde satıcının belli oranda yıpranma payı olan ürününe belirlediği cüzi fiyat nedeniyle ürün - fiyat eş değerliliği göz önünde bulundurularak iade kabul edilmemektedir.

 * İkinci el ürün sahibi kullanıcı satılan kırılabilecek yada hasar görebilecek tüm ürünleri hasar görmesini önleyecek şekilde paketlemekle yükümlüdür. Bunun için bu tarz ürünleri korunaklı bir şekilde kutuya koyarak yada Ptt kargo şubelerinden cüzzi bir ücret ödeyerek satın alacağı koruma kutularına koyarak göndermelidir. Ayrıca bu tarz ürünlerin kutuları üzerine mutlaka KIRILABİLİR stickerı Ptt kargodan talep ederek yapıştırmaldır. Aksi durumda yani ürünün hasar görmesi durumunda Ptt Kargo anlaşmamız gereği uygulanan SİGORTA hizmeti geçersiz olacaktır.

* Gardrops olarak yakın zamanda Gittigidiyor firması ile iş ortaklığına girişmemiz nedeni ile ürünleriniz eş zamanlı olarak Gittigidiyor üzerinden de satılmaya başlanmıştır. Ggfashion0816 hesabı gittigidiyor üzerinden alışveriş yapan kullanıcılarımıza özel Gardrops tarafından açılmış olup hesabın yönetimini Gardrops gerçekleştirmektedir. Gittigidiyor üzerinden satışı yapılan ürünlerde Gittigidiyor firmasının iade prosedürleri uygulanmaktadır.  Gittigidiyor iade prosedürlerini aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz;

http://bit.ly/2kDnNWl

* Kullanıcının işbu sözleşmede yer alan herhangi bir hükme aykırılığı halinde Gardrops'un herhangi bir zarara uğraması durumunda, Gardrops'un doğmuş zararını derhal tazmin edeceğini; kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

-Haklı iadelerde (ürünün kusurlu-ayıplı olması, ilanda belirtilenden farklı olması gibi) satıcı kargo ücretini karşılamakla yükümlüdür.

-Keyfi iadelerde (ürünü beğenmeme, bedeni uymama gibi) alıcı kargo ücretini karşılamakla yükümlüdür.

-Otomatik onay süresi 3 gün+24 saattir ve onay süresi ikinci el ürün sahibinin ürünü kargoya verdiği gün başlar.

İade taleplerinin değerlendirilebilmesi için alıcı iade@gardrops.com mail adresine aşağıdaki bilgiileri göndermekle yükümlüdür.

  • Ürünün fotoğraf ile açıklamalı farkları
  • İade sebebini açıklayan detaylı açıklama
  • Ürün linki ya da ekran görüntüsü
  • Sipariş kodu
İade talepleri içerisinde sipariş numarası yazılı olarak doğru bir şekilde belirtilmediyse yada ikinci el ürün talep eden kullanıcı sisteme kayıtlı mail adresinden talepte bulunmadıysa iade talebine ulaşamayacağından siparişi onaylayabilir. Bu durumda ikinci el ürün talep eden kullanıcının iade talebinde bulunma hakkı ortadan kalkar.

950 BİN ÜYENİN GARDROPS’A GÜVENMESİNİN 7 SEBEBİ

1) 950 Bin Üyemiz Yanılıyor Olamaz
Evet Gardrops ailesi 950 Bin kişi oldu. Her gün aramıza katılan 2 Binin üzerinde üyemiz ve toplamda 1 Milyonun üzerinde ürün ile Gardrops Türkiye’nin en büyük gardrobu. Eğer Gardrops bir AVM olsaydı, İstanbul’un en büyük AVM’sinden üç kat büyük olurdu.
Göz atmak isterseniz ♥ Gardrops Üyeleri 

2) Gardrops Güvenli Alışveriş Sistemi™
Alıcı ve satıcıyı %100 korumak için tasarlanmıştır. Bir ürün satın aldığında, Gardrops paranı güvende tutar. Ürünün sana ulaştığını ve satıcısı tarafından tarif edildiği gibi olduğunu onayladığında, ücreti satıcının hesabına yatırılır. 

3) Tarif ve Orjinallik Garantisi
Satın aldığın ürün tarif edildiği gibi değilse, eksiklik varsa veya hiç eline ulaşmazsa üzülme! Paran iade edilir. Örnek olarak; satıcının orijinal olduğunu belirttiği bir ürün sana ulaştığında orijinal olmadığını düşünürsen, Gardrops Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçmen üzerine gerekli inceleme yapılır. Ürün orijinal değilse, satıcısına geri gönderilir ve paran iade edilir. Böylece satıcının ürünü doğru tarif etmesi garanti altına alınır. Gardrops’ta tüm açıklamalar, yazışmalar, bilgiler üyemiz tarafından silinse bile güvenlik amacıyla kayıt altında tutulur. Kozmetik ve parfüm ürünlerinin orijinalliğinden Gardrops sorumlu değildir. Detaylı Bilgi.

4) Ücretsiz İade
Satın almış olduğun ürün satıcının tarif ettiği gibi olmaması durumunda; ürün satıcısına geri gönderilir ve paran hesabına eksiksiz olarak geri aktarılır. Detaylı Bilgi.

5) Yardım Merkezi ve Kişisel Müşteri Hizmetleri
Gardrops Yardım Merkezi üyelerimizin tüm sorularına cevap vermek için hazırlanmıştır ve sürekli geliştirilir. Buraya tıklayarak olası sorularına cevap bulabilirsin. Sana özel olan soruların ve siparişlerinle ilgili konulara cevap vermek için Gardrops Kişisel Müşteri Hizmetleri Ekibi, İpek Altınel önderliğinde çalışır. Gardrops’ta her sayfanın sağ alt bölümünde yer alan “Sorunuz mu var?” bölümüne tıklayarak; önce yardım merkezine, sonra Kişisel Müşteri Hizmetleri Ekibine ulaşabilirsin. Destek taleplerin için her zaman destek@gardrops.com adresine email gönderebilirsin.

6) Tüm Sayfalarda Yeşil Kilit Web Güvenliği 
Gardrops’ta üye girişi yaptığın andan itibaren en üst seviyede internet güvenlik sistemleri ile korunursun. Teknik olarak bahsetmek gerekirse; Gardrops yeşil kilit olarak bilinen, GeoTrust 256 Bit SSL güvenlik sistemini her sayfasında kullanır.

7) Türkiye’nin En Güvenilir Ödeme Altyapısı Entegrasyonu
Gardrops birçok otorite tarafından Türkiye’nin en güvenilir ödeme altyapısı olarak gösterilen Iyzico Ödeme Sistemi’ni kullanmaktadır. Bu sayede tüm bankalar ile anlaşmalıdır. Gardrops’ta güvenle Kredi Kartı ve Bankamatik Kartı ile ödeme yapabilirsin. Kredi kartına 9 Taksit imkanından faydalanabilirsin. Ayrıca EFT/Havale ile de ödeme yapabilirsin.

ŞİMDİ BAŞLA 
Sen de kullanmadığın iyi durumdaki kıyafetlerini şimdi satabilirsin >
veya Bir birinden güzel kıyafetleri %70’e varan indirimlerle alabilirsin >