IBAN Adresimi Nasıl Değiştirebilirim? | gardrops

IBAN Adresimi Nasıl Değiştirebilirim?

Bir ürün satışı gerçekleştirdiğinizde yada iptal olan bir siparişinize dair Gardrops Cüzdanınıza ücret aktarımı sağlandığında ilgili tutarı banka hesabınıza aktarmanız için sisteme IBAN numaranızı kayıt etmeniz gerekmektedir. İlgili kayıt işlemini Ayarlarım- IBAN bilgilerim alanından gerçekleştirebilirsiniz.

IBAN numarası “bankalardaki mevcut müşteri hesaplarının yerine kullanılacak olan ve para transferlerinin hızlı, hatasız ve az maliyetle gerçekleştirilmesi amacıyla belirli bir standarda göre oluşturulan uluslararası banka hesap numarasıdır.” IBAN bilgilerinizi bilmiyorsanız bankanızla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Ayrıca IBAN numaranızı girebileceğiniz bir banka hesabınız yok ise bir yakınıza ait banka hesabınız da sisteme kayıt edebilirsiniz. IBAN numarasını kayıt ederken dikkat edilmesi gereken noktalar :

  • IBAN numaranız 26 haneden oluşmaktadır.

  • IBAN numaranız TR ile başlamaktadır.

  • IBAN numaranızı aralarında boşluk olmadan kayıt etmeniz gerekmektedir. Örnek : TR123456789012345678901234

  • IBAN numaranızın kayıtlı olduğu bankada gözüken ad ve soyadınızı hatasız olarak sisteme tanımlamalısınız aksi taktirde ödeme banka tarafından kabul edilmeyecektir. (Evlilik, boşanma gibi durumlarda soy isim değişikliği olduğundan IBAN numaranızı kayıt etmeden önce mutlaka bankanızda hangi soy isminizin gözüktüğünü teyit etmeniz gerekmektedir.)