Kargo Nasıl Yapılır? | gardrops

Kargo Nasıl Yapılır?

PTT - Gardrops iş birliği ile tüm  Türkiye’ deki PTT şubelerinden indirimli olarak gönderim yapabilirsiniz. Gardrops-PTT anlaşması ile kargo masrafı Gardrops cüzdanınızdan PTT’ye iletilmektedir. Böylece, PTT şubelerinde ödeme yapmanız gerekmez. Bunun için tüm şubelere, PTT Genel Müdürlüğü tarafından resmi yazı gönderilmiştir. Siparişinize tanımlı "Referans numarası"nı Gişe memuruna vermeniz yeterlidir. Bunun için herhangi bir form doldurmanıza veya farklı bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Alıcı telefon numarası ve adresi Ptt sisteminde otomatik olarak çıkmaktadır.

Bu uygulamadan hala haberdar olmayan gişe memurlarına konuyla ilgili yönlendirmenizi rica ediyoruz.

Gişedeyken hafta içi 10:00 – 17:00 saatleri arasında 0552 247 55 07 nolu numarayı arayarak kargo destek ekibimizden canlı olarak yardım alabilirsiniz. 

Gişe memurunun dikkat etmesi gereken husus;

KPAPG programında kabul işlemleri- “E ticaret Gönderi Kabul “ ekranından “Gardrops“ seçilecek, varış yerine göre il içi veya il dışı tarifesi seçilip yukarıdaki Referans numarası “Müşteri Referans No” alanına girilerek kabuller yapılacaktır.

  • Satıcı olarak, eğer kargoyu Gardrops-PTT anlaşması ile göndermeyi tercih etmezseniz, seçeceğiniz herhangi bir kargo firması ile ilgili firmanın kargo bedelini ödeyerek gönderim yapabilirsiniz. Bu durumda, cüzdanınızdan otomatik olarak PTT’ye iletilen kargo bedelinin iadesi için, Canlı Destek üzerinden müşteri hizmetlerimize bilgi vermeniz gerekir.