Usulsüz Kargo Gönderimi Nedir ? | gardrops

Usulsüz Kargo Gönderimi Nedir ?

Ptt kargo ile indirimli kargo gönderim kampanyası Gardrops-Ptt anlaşmasıdır;diğer 3. şahıs veya kurum kargo gönderimi kabul edilemez. Alıcı veya satıcının Gardrops üyesi olmadığı durumlarda gönderilen kargo durdurulur ve kargo iadesi göndericiye değil Gardrops A.Ş. adresine döner. Yapılan usulsüz kargo gönderimlerinden dolayı Gardrops A.Ş. ve Ptt kargo işlem sağlayan kişi adına yasal işlem başlatıp Gardrops adına doğabilecek tüm zararları kullanıcıdan talep edebilir.

Gardrops üzerinde konsept dışı yada ürünün farklı kategoride gerçekleşen satışların kargo gönderiminden dolayı oluşabilecek fiyat farklarından Gardrops A.Ş. sorumlu değildir. Sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir. Ptt kargo aradaki fiyat farkını kullanıcıya bilgi vermeden Gardrops cüzdanından tahsil etme hakkına sahiptir.( Örneğin Gardropsa yüklediğiniz kot ceketi deri ceket olarak seçmeniz vb. durumlar )

Gardrops üzerinde gönderimi yapılan ürünlerin her biri için PTT Kargo verileri göz önüne alınarak desi oranları belirlenmektedir. Gönderimini sağladığınız ürünlerin belirlenen desi oranı üzerinde olması durumunda aradaki desi farkı cüzdanınızdan tahsil edilecektir. (Örneğin elbise sattınız; elbise ürününün en fazla desi ağırlığı 5 desiyken gönderim yapılırken 7 desi çıkar ise aradaki fark cüzdanınızdan tahsil edildir.) Bu durumu yaşamamak adına ürünleri boyutlarının üzerinde paketleme yaparak göndermemeniz gerekmektedir. Yine aynı şekilde aynı ilan altında birden çok ürün satışı durumunda da desi farkı çıkabildiğinden tek ilan altında tek ürün satışı sağlayarak fark çıkmasının önüne geçersiniz.